زمان جاری : دوشنبه 04 تیر 1403 - 10:17 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 177
نویسنده پیام
taraa25 آفلاین


ارسال‌ها : 522
عضویت: 10 /9 /1397
تشکرها : 10
تشکر شده : 81
آشنایی با سئو سایت
کلمه سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization می‌باشد که معادلشان به کلمه SEO یا همان بهینه سازی موتور جستجو می‌رسد و همگی دارای یک معنی می‌باشند و می‌توان آن را به این صورت تعریف کرد.
تصویر: https://media.tahlilbazaar.com/d/2023/04/20/0/150735.jpeg?ts=1681982056554
سئو فرایندی است، نیازمند علم و دانش زیاد، علم پیش زمینه‌ای و صبر، پس نمیتوان آن را به‌ عنوان فرایندی ساده که به راحتی قابل پیاده سازی باشد تلقی کرد. باید توجه داشته باشیم که موتورهای جستجو به علت تغییرهای مداوم الگوریتم‌های رتبه بندیشان قابل پیش بینی نخواهند بود؛ بنابر این مهندسین سئو وظیفه دارند اطلاعات خود را در این زمینه به روز نگه دارند.
سئو سایت یا همان بهینه سازی سایت یکی ازفعالیت‌هایی است که توسط فرد سئوکار انجام می‌شود. الگوریتم رتبه بندی گوگل بیش از ۲۰۰ معیار برای رتبه بندی یک سایت دارد. به همین جهت مهندسین سئو سایت باید مهم‌ترین این عیارها را جهت پیاده‌سازی موفق سئو بدانند.
اهداف سئو سایت وردپرسی
هدف از سئو سایت وردپرسی کمک به وب سایت‌ها برای به دست آوردن جایگاه بالا در نتایج جستجو به صورت طبیعی و بالا بردن ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربران سایت‌ها است. نمایش بیشترین صفحات مرتبط با جستجوی وارد شده مزایاس زیادی هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو دارد که در آن بیشترین نتایج مرتبط جستجو شده توسط کاربر برای او پیدا و قابل رویت شده و به این ترتیب موتور جستجو برای کاربر معتبر و قابل اعتماد می‌شود زیرا الگوریتم‌های آن بیشترین صفحات مرتبط را به نمایش می‌گذارند.
می توان اهداف سئو سایت را به صورت زیر خلاصه کرد:


  در بازدید وب سایت تاثیرات زیادی دارند.
  باعث افزایش دیده شدن برند می شود.
  ترافیک سایت بالا می رود.
  باعث شده که که وب سایت ها در صفحه نتایج موتورهای جستجو رتبه بهتری پیدا کنند.
  فروش محصولات افزایش پیدا می کنند.
  بهترین ابزار برای تبلیغات می باشند.


منظور از سئو سایت درون صفحه چیست؟ (On Page SEO)

منظور از سئو سایت درون صفحه یعنی کنترل مستقیم کدها یا محتوهای وب سایت شامل متن، تصویر، پیوند و... می شود. به طور کلی هر چیزی که در سایت خود بارگذاری می کنید مربوط به SEO On Page می شود، می توان گفت که این روش پایه تمام تلاش های بهینه سازی است زیرا شما بیشترین کنترل را روی آن دارید، هر گونه تغییری در محتویات شما ایجاد شود در نتایج جستجو تاثیر می گذارد بنابراین خیلی مهم است که SEO On Page را به درستی انجام دهید.

منظور از سئو سایت بیرون صفحه چیست؟ (Off Page SEO)

این روش بهینه سازی بیرون از صفحه سایت شما انجام خواهد شد، شامل تمام ارتقاهایی که در خارج از سایت شما انجام می شود. این شیوه شامل تمام کارهایی می شود که باعث می شود شما رتبه ای بالایی در گوگل بگیرید. SEO off Page در مرحله اول برای بدست آوردن پیوندهایی که از سایت دیگر به سایت شما اشاره دارد متمرکز خواهد شد، پس از آن روش هایی که در خارج از وب سایت انجام خواهد شد به بهینه سازی موتورهای جستجو می پردازد.

SEO ۰ff Page را می توان به یک فرایند نامحدود توصیف کرد که مهندسین سئو برای بدست آوردن آن تلاش می کنند.
منبع: آموزش سئو سایت وردپرسی
محبوب کن - فیس نما
یکشنبه 31 اردیبهشت 1402 - 14:18
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :