هنوز میزان حقوق و دستمزد پایه در سال ۹۴ به طور کامل مشخص نشده است اما طی خبر هایی که به گوش می رسد ، افزایش حقوق ۹۴ فعلا صد هزار تومان می باشد اما احتمال کم و زیاد شدن این رقم هست.

 

پس از هفته ها مذاکره و چانه زنی، زمان نشست سرنوشت ساز شورای عالی کار برای تعیین میزان افزایش حقوق و دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار فرا رسید.

 

فردا قرار است یک نشست مهم در شورای عالی کار به منظور تعیین میزان افزایش حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار برگزار می شود و طبق اعلام قبلی، تاکنون حضور برخی وزرای اقتصادی دولت در این جلسه قطعی شده است.

 

طی یکی دو ماه گذشته شورای عالی کار چندین نشست درباره چگونگی افزایش حداقل دستمزد سال آینده کارگران برگزار کرده و طی آن نیز نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت مباحثی را در اینباره مطرح کرده اند.

 

آنگونه که پیگیری ها نشان می دهد، قرار است در نشست فردای شورای عالی کار، تصمیمات مهمی درباره بسته حقوق و دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار اتخاذ شود. تاکنون یک افزایش ۲۰ هزار تومانی در حق مسکن و افزایش ۵۰۰ تومانی روزانه حق سنوات کارگران در سال آینده مشخص شده که البته درباره حق مسکن، هنوز نظرات هیئت وزیران ارائه نشده است.

 

برخی نمایندگان کارگری کشور پیش از این به خبرنگار مهر اعلام کرده اند که کارفرمایان افزایش حقوق های سال آینده را تنها به میزان نرخ تورم فعلی یعنی ۱۵ درصد در نظر گرفته اند و به دنبال اخذ مصوبه آن از شورای عالی کار هستند.

 

نمایندگان کارگری در اعتراض به این نوع دیدگاه کارفرمایان معتقدند در هیچ یک از سال های یکی دو دهه اخیر افزایش حداقل دستمزدها به میزان نرخ تورم نبوده که حالا با کاهش این نرخ، کارفرمایان بخواهند به دنبال تحقق آن باشند.

 

در هر صورت، انتظار می رود میزان افزایش های حقوق و دستمزد سال ۹۴ بیشتر از سال جاری نباشد و در نهایت تا ۱۵۰ هزارتومان مجموع کل افزایش ها نهایی و به تصویب شورای عالی کار برسد.

 

منبع:

سیسی پا

سایت جادوی کلمات

http://jadoykalamat.ir/

تاريخ واريز يارانه فروردین 1394, تاریخ واریز یارانه فروردین 94, دور جدید ثبت نام یارانه از فروردین 94, زمان دقيق واريز يارانه فروردین ماه 1394, زمان دقیق واریز یارانه فروردین 94, زمان واريز يارانه نقدی فروردین 1394, واریز یارانه, واریز یارانه در سال جدید 94, يارانه فروردین 1394 كي مي ريزن, یارانه 94 به چه کسانی تعلق دارد

حقوق مستمری بگیران در سال 94, حقوق پایه وزارت کار, حقوق پایه وزارت کار در سال 94 چقدر است, حقوق کارگران در سال 94, حقوق کارگری سال 94, دستمزد ها چقدر زیاد می شود در سال 94, مبلغ حقوق پایه وزارت کار در سال 94, وزارت کاری سال 94, وضعیت درآمد مردم در سال 94, کار مزد وزارت کاری 94